Forum  Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Choroby żółwi wodnych!
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Choroby Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Choroby żółwi wodnych!
Autor Wiadomość
vicki69
Gość






Post Choroby żółwi wodnych!
Jejku ludzie pomóżcie. Mam 2 żółwie wodne małego i dużego, ten większy od tygodnia nie otwiera oczów, jeżeli otworzy to bardzo je mrurzy i ma je podpuchnięte, i nic nie chce jeść. Jest jakiś osowiały a asłyszałam, że żółwie żyja do 50, 60 lat... jeżeli ktokolwiek potraf mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna, zajrze tu w wolnym czasie licze na waszą pomoc dziex wielkie z góry pzdr :**: xXx Embarassed Sad Crying or Very sad
Śro 9:40, 23 Lip 2008
Martyna
Użytkownik



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
ja podejrzewam awitaminozę. jaką żółwie mają diete, akwarium (wymiary, oświetlenie, filtracja, ogrzewanie)?


Post został pochwalony 0 razy
Pią 18:58, 25 Lip 2008 Zobacz profil autora
Gość







Post Re: Choroby żółwi wodnych!
vicki69 napisał:
Jejku ludzie pomóżcie. Mam 2 żółwie wodne małego i dużego, ten większy od tygodnia nie otwiera oczów, jeżeli otworzy to bardzo je mrurzy i ma je podpuchnięte, i nic nie chce jeść. Jest jakiś osowiały a asłyszałam, że żółwie żyja do 50, 60 lat... jeżeli ktokolwiek potraf mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna, zajrze tu w wolnym czasie licze na waszą pomoc dziex wielkie z góry pzdr :**: xXx Embarassed Sad Crying or Very sad



Twój żół ma najprawdopodobniej niedobór witaminy A. Musisz mu ją codziennie podawać aż do ustąpienia objawów
Sob 10:57, 20 Wrz 2008
Martyna
Użytkownik



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post Re: Choroby żółwi wodnych!
Anonymous napisał:
vicki69 napisał:
Jejku ludzie pomóżcie. Mam 2 żółwie wodne małego i dużego, ten większy od tygodnia nie otwiera oczów, jeżeli otworzy to bardzo je mrurzy i ma je podpuchnięte, i nic nie chce jeść. Jest jakiś osowiały a asłyszałam, że żółwie żyja do 50, 60 lat... jeżeli ktokolwiek potraf mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna, zajrze tu w wolnym czasie licze na waszą pomoc dziex wielkie z góry pzdr :**: xXx Embarassed Sad Crying or Very sad



Twój żół ma najprawdopodobniej niedobór witaminy A. Musisz mu ją codziennie podawać aż do ustąpienia objawów



jesteś weterynarzem? znasz wiek, wagę żółwia? dawki moze przypisac tylko lekarz, nadmair witaminy tez ejst bardzo groźny, więc prosze nie radź nigdy tak więcej nikomu!

pzdr
M.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:01, 24 Wrz 2008 Zobacz profil autora
Gość







Post Re: Choroby żółwi wodnych!
idz z nim do lekarza o on przepisze krple do oczu
Sob 16:25, 15 Lis 2008
Gość







Post
Powiedz proszę czym karnisz swojego żółwia?
Pią 11:28, 26 Gru 2008
Ewunia1987
Gość






Post Chory żółwik
mam żółwia wodnego dosyć dużego i zaóważyłam jak pod spodem skorupy odchodzą mu jakieś przezroczyste płaty nie wiem co się z nim dzieje czy one tak mają czy to tylko chwilowe pomóżcie prosze
Pią 15:15, 03 Kwi 2009
matix56
Gość






Post
mam ten sam problem co ewunia1987 pomóżcie
Pią 11:26, 07 Sie 2009
Gość







Post
ooohhh te platy to tylko i wylacznie luski POWAZNIE!!!!....one mu odchodza ale mu sie nic nie staje bo on pozniej ma nowe!!!!
Sob 10:07, 21 Lis 2009
ANKA......
Gość






Post
czy mozna zolwia wodnego wyciagac na pare minut z wody czy nie ???? Question
Sob 10:11, 21 Lis 2009
zolwisia123
Gość






Post zolwisia123
on ma niedobór witaminy A:
Charakterystycznym objawem jest bardzo silna opuchlizna powiek i wypełnienie obu oczy włóknikiem - zmiany te powstają na skutek rogowacenia i przerostu gruczołu pod spojówkowego; subst. rogowa (keratyna) gromadzi się w kanałach ocznych. Poza tym częstym przypadkiem jest zanik apetytu. W bardzo ostrych, sporadycznych przypadkach niedobór wit. A powoduje wodnicę ciała. Żółw wygląda wtedy, jak gdyby został napompowany powietrzem. Z wielkim trudem chowa wtedy kończyny do skorupy.
Nie 16:35, 06 Gru 2009
WIQI__3
Gość






Post IDJOCI
to idzcie do zoologicznego i się spytajcie :lol: :lol:[color=red][/color][size=18][/size]
Pon 14:13, 28 Gru 2009
yoleck
Moderator



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 892
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 12 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Chorzów

Post
Cytat:

on ma niedobór witaminy A:
Charakterystycznym objawem jest bardzo silna opuchlizna powiek i wypełnienie obu oczy włóknikiem - zmiany te powstają na skutek rogowacenia i przerostu gruczołu pod spojówkowego; subst. rogowa (keratyna) gromadzi się w kanałach ocznych. Poza tym częstym przypadkiem jest zanik apetytu. W bardzo ostrych, sporadycznych przypadkach niedobór wit. A powoduje wodnicę ciała. Żółw wygląda wtedy, jak gdyby został napompowany powietrzem. Z wielkim trudem chowa wtedy kończyny do skorupy.



popieram poprzedniczkę to na stówę hipowitaminoza!! Radze jak najszybciej isc z nim do weterynarza!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez yoleck dnia Śro 14:18, 30 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
Śro 14:17, 30 Gru 2009 Zobacz profil autora
DawcioOooo
Gość






Post
Zależy jaki to żółw mały czy durzy jeżeli mały to polecam "SERA RAFFY BABY-GRAN",a jeżeli durzy to"TROPICAL BIOREPT" pudełeczko niebieskie lub zielone Very Happy
Czw 21:52, 21 Sty 2010
Coffeina
Gość






Post Re: Chory żółwik
Ewunia1987 napisał:
mam żółwia wodnego dosyć dużego i zaóważyłam jak pod spodem skorupy odchodzą mu jakieś przezroczyste płaty nie wiem co się z nim dzieje czy one tak mają czy to tylko chwilowe pomóżcie prosze

Spokojnie nie ma się czym martwić to normalne u żółwi wodnych ! Very Happy Smile
Pon 11:41, 20 Wrz 2010
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin