yoleck |
Wysłany: Śro 17:15, 07 Sie 2013 Temat postu: |
|
Po pierwsze - weterynarz!!!!!!!!! Forum to miejsce porad ale my nie leczymy!!! Zawsze o tym przypominam a teraz kilka wskazówek :
Awitaminoza D
Objawy: pancerz żółwia jest miękki, ugina się pod naciskiem (rozmiękczenie kości)
Przyczyny: brak w pokarmie witaminy D
Leczenie: dodać do pokarmu preparat zawierający witaminę D3 lub A+ D3
Po drugie sałata to nie pokarm dla żółwi wodno lądowych .. kilka potrawek dla nich :
Żółw żywi się owadami wodnymi, ślimakami,kijankami, rakami, rybami, skorupiakami, i mięczakami. A także roślinami wodnym takimi jak strzałka wodna, lilia wodna, hiacynt, i rzęsa wodna.
Młode żółwie wodno lądowe są bardziej mięsożerne od starszych podaje się że na początku zjadają około 70% pokarmu pochodzenia zwierzęcego i tylko 30% pokarmu pochodzenia roślinnego. Wraz z wiekiem stosunek ten ulega zmianie i żółwie zjadają coraz więcej roślin i coraz mniej mięsa. Dorosłe żółwie wodne już nie polują na ryby tylko żywią się padliną i ślimakami, cały czas oczywiście jedzą rośliny. Część źródeł podaje że stosunek mięsa i roślin u dorosłego żółwia jest pół na pół,a część że roślin jest dużo więcej do 90%.
Żółw powinien być karmiony codziennie najlepiej rano i wieczorem po małej porcji. Jednak wybór należy do Was, ponieważ znam osoby co karmią żółwia 2 razy w tygodniu lub tylko o jednej porze np: rano.
|
|